SAMSUN’DA BU HAFTA HANGİ FİLM

Arabalar 3Büyü 2Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamıTatlı ŞeylerKolonya CumhuriyetiRecep İvedik 5Transformers 5: Son ŞövalyeDeccal 2MumyaSinyalcilerSalur Kazan: Zoraki KahramanWonder Woman ve Başka Sinema gösterimleri olarak da; Kabakçığın HayatıSatıcıKoca DünyaBen Daniel Blake.
Samsun sinemalarında bu hafta gösterimde olan filmlerin dökümü böyle.
Arabalar 3, bildiğiniz çizgi film serisi; çocuklar hayır demeyeceklerdir. Ama onlarla bir çizgi filme girme düşünceniz olursa, İsviçre-Fransa ortak yapımıKabakçığın Hayatı,ödüllü ve farklı bir seçenek.

Karayip Korsanları‘nın, Transformers‘ın kabak tadı vermediğini düşünen varsa buyursun. Yeni, çekici oyuncularla bu serileri renklendirmeye çalışıyorlar. İlk filmde Javier Bardem katılıyor kadroya mesela.

 

Recep İvedik 5… yorum yok. Ama iyi bir damar yakaladığını kabul etmek lazım.
Tatlı Şeyler de daha önceki Kadri’nin Götürdüğü Yere Git‘in (Onur Tan, 2009) yan karakterleri üzerinden işleyen, bir tür devam filmi. İlk filmi sevdiyseniz, tarz aynı tarz…
Kolonya Cumhuriyeti, BKM’nin seri üretime döndürdüğü kalabalık kadrolu komedilerin bir halkası.

 
Büyü ve Deccal filmlerinin devam yapımlarından ümidim yok. Biz bu korku filmi işini adamakıllı alamadık ele. Can Evrenol’un Baskın‘ı (2015), bu anlamda yüzümüzü güldüren tek yapım şimdilik, ne yazık ki…


Mumya, Tom Cruise’la öyküye yeni bir soluk getirmeye çabalasa da, neticede bir serinin başka bir halkası. Wonder Womanise, Hollywood’un yeni süper kahraman balonlarından biri gibi görünüypr. Megan Fox’un yakıcı cazibesi hatırına izlenebilir.

Sinyalciler (Ahmet Kapucu, 2017), kalabalık kadrosuyla (Ayhan Taş, Burak Satıbol, Tamer Karadağlı, Mahmut Tuncer…), bol kahkaha vaadediyor. Fazla beklentili olmamanızı nererek, tercihi size bırakıyorum. Ruh halinize bakar.
Salur Kazan: Zoraki Kahraman, fenomen dizi Leyla ile Mecnun‘un yaratıcısı Burak Aksak’ın elinden çıkmasıyla daha çekici, daha bir kalite vaat ediyor. İlla ki komedi diyorsanız ve birine girmek durumundaysanız, bu filmi tercih etmek daha kazançlı görünüyor.

Koca Dünya, konu olarak iyi bir Reha Erdem filmi, ancak önceki şaheserlerinin seviyesini tutturduğunu söylemek biraz zor. Farklı bir Türk filmi izlemek isterseniz, yine de iyi bir seçim.
Satıcı (Asghar Farhadi) ve Ben, Daniel Blake (Ken Loach, her biri bol ödüllü, ilki İran, ikincisi İngiltere yapımı, güçlü filmler.

Gücünüz yettiğince, her hafta bir filme gitmeye çalışın derim. Sinemada film izlemek bir başkadır. O havayı solumalı insan. Hem, Yusuf Atılgan’ın dediği gibi, sinemadan başka biri olarak çıkarsınız: “Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. İnsanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor. Sokak sinemadan çıkmayanlarla dolu; asık yüzleri, kayıtsızlıkları, sinsi yürüyüşleriyle onu aralarına alıyorlar, eritiyorlar.” (Yusuf Atılgan, Aylak Adam)

“SAMSUN’DA BU HAFTA HANGİ FİLM” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir